LOGO studio aktywnego wodoru

O wodorze molekularnym

Czym jest wodór?

Wodór to najlżejszy i najbardziej rozpowszechniony pierwiastek we wszechświecie. Jest źródłem energii dla naszego słońca i innych gwiazd. Przy tym bardzo tajemniczy z niego gość: najprostszy, najlżejszy z pierwiastków chemicznych, bezwonny, bezbarwny, bezsmakowy. Nasz bohater jest niezwykle ważnym jegomościem w ludzkim organizmie. Cząsteczka wodoru ma najsilniejsze zdolności antyoksydacyjne, neutralizowanie szkodliwych wolnych rodników, przyspiesza wzrost komórek macierzystych, obniża stres oksydacyjny, przenika barierę krew-mózg. Jeśli zastanawiasz się, czy stosowanie wodoru jest bezpieczne, powinieneś wiedzieć, że wodór jest naturalnym procesów zachodzących w Twoim organizmie.

jelita wodor

Wodór w fizjologii człowieka

Pierwiastek ten jest produkowany w jelicie. Dokładnie w jelicie grubym. Beztlenowe bakterie, przeprowadzają proces fermentacji -uwalniając cząsteczki wodoru. Część cząsteczek zostaje wchłonięta do krwi, część ulega ponownym przemianom za sprawą mikroorganizmów jelitowych, a reszta wydostaje się w postaci gazów.

Dla każdego bez wyjątku

Wolne rodniki

Niebezpieczne wolne rodniki to atomy lub grupy atomów o niesparowanej liczbie elektronów, które mogą powstawać, gdy tlen oddziałuje z niektórymi cząsteczkami. Aby szukać stabilności, wolne rodniki mają tendencję do okradania elektronów z cząsteczek znajdujących się w pobliżu. Z kolei cząsteczka, która traci elektron, staje się niestabilna i jest nowym wolnym rodnikiem. Tak więc wolne rodniki mogą być przyczyną niekończącej się reakcji łańcuchowej, przypominającej efekt domina. Ich główne niebezpieczeństwo polega na tym, że mogą wywoływać uszkodzenia, reagując z ważnymi komponentami komórkowymi, takim jak DNA lub błona komórkowa. 

Jak działa wodór cząsteczkowy?

W celu usunięcia toksycznych wolnych rodników

Przeciwutleniacze są niezwykle cenne dla naszego zdrowia. Są to związki, które mogą wnosić elektron do wolnego rodnika, tak, że wolny rodnik nie ma możliwości pobrania elektronu ze zdrowych atomów. Typowymi przeciwutleniaczami są owoce i warzywa, jednak najsilniejszymi przeciwutleniaczami są cząsteczki wodoru

infografika wodor

Szkodliwy stres oksydacyjny

Atakuje Twoje ciało!

Stresem oksydacyjnym nazywamy stan, kiedy w organizmie powstaje zaburzenie równowagi pomiędzy wolnymi rodnikami (oksydantami) i przeciwutleniaczami (antyoksydantami).

stres oksydacyjny studio wodoru

Czy wiesz, że Twoje ciało jest nieustannie atakowane przez stres oksydacyjny? Tak, jak jabłko staje się brązowe, metal rdzewieje, tak po latach działania stresu oksydacyjnego, który uszkadza komórki ciała, na Twojej twarzy pojawiają się zmarszczki.

stres oksydacyjny studio aktywnego wodou

Popraw wyniki sportowe

Terapia wodorowa może być skuteczną i innowacyjną metodą leczenia kontuzji sportowych, wywołanych wysiłkiem fizycznym. W wielu pracach sugeruje się, że wodór cząsteczkowy madziałanie cytoochronne na całe ciało i poprawia wydolność organizmu, a tymsamym rezultaty ćwiczeń. Badania.przeprowadzone w Japonii wykazały, że inhalacje wodorem molekularnym.podczas okresu regeneracji po wysiłkuw znaczący sposób zwiększająwydajność ćwiczeń. Aktualnie.prowadzonych jest wiele badań.klinicznych w zakresie wykorzystaniawodoru molekularnego w medycyniesportowej. Inhalacje wodoremmolekularnym redukują teżwytwarzanie mleczanu. To oznacza, żeTwoje mięśnie będą się mniej męczyći szybciej odzyskasz formę po treningu.

infografika porownania wodor

Doświadcz pozytywnego wpływu na swój organizm!

Mózg
Alzheimer, Parkinson, schizofrenia, stwardnienie rozsione, uszkodzenie rdzenia kręgowego
Płuca
Przewlekle obturacyjne choroby płuc, regeneracja płuc po Covid-19
Wątroba
Przewlekte wirusowe zapalenie wątroby typu B
Stawy
Reumatoidalne zapalenie stawów
Serce
Choroby niedokrwienno-reperfuzyjne
Nerki
Wspomoganie pracy nerek, redukcja produktów odpadowych, wspomaganie leczenia nefropati
Metabolizm
Normalizacja poziomu glukozy i cholesterolu, kwasica metaboliczna
Przeszczep szpiku
Ostra choroba, przeszczep przeciwko gospodarzowi (GvH)
Narząd słuchu
Ochrona słuchowa komórek rzęsatych
Skóra
Gojenie się ran, poprawa kondycji skóry, włosów i paznokci
Układ odpornościowy
Neutralizowanie wolnych rodników oraz stresu oksydacyjnego
Komórki
Ochrona przed śmiercią komórkową i starzeniem, poprawa wydolności fizycznej

Zakup lub wynajem

W naszej ofercie znajdą Państwo możliwość zakupu lub wynajęcia generatora do domu wraz z dobranymi akcesoriami do waszych potrzeb (okulary, kaniulki do inhalacji i zbiornik do wodorowania wody)

Potrzebujesz ofertę?

Nie daj się wyprzedzić i otwórz pierwsze studio aktywnego wodoru w swoim mieście! Zadzwoń do naszego biura, nasi specjaliści odpowiedzą na każde Twoje pytanie.