O wodorze
Czym jest wodór?
Znany od ponad 250 lat pierwiastek, który okazuje się być najsilniejszym antyoksydantem, jaki odkryto do tej pory. Pamiętasz wodór ze szkoły? Przypominasz sobie, gdzie możesz go znaleźć i co potrafi? Nie? To zacznijmy od początku.
Jeśli zajrzysz do Wikipedii, dowiesz się, że wodór jest najobficiej występującym pierwiastkiem chemicznym we wszechświecie (stanowi około 75% (masowo) całości materii). Większość wodoru na Ziemi występuje w postaci wody lub związków organicznych (węglowodorów). Na Ziemi wodór w postaci cząsteczkowej występuje w atmosferze – przy powierzchni w ilościach śladowych (ok. 0,5 ppm obj.), natomiast w wysokich, bardzo rozrzedzonych warstwach jest składnikiem dominującym. To najlżejszy z gazów, 14 razy Iżejszy od powietrza. Trochę skomplikowane, prawda? Spokojnie, będzie prościej.
Kiedy wejdziesz dzisiaj do apteki, możesz poczuć się jak w supermarkecie. Z każdym dniem przybywa tam „cudownych” preparatów na wszystkie problemy współczesnego człowieka. Od niechcianych emocji, przez potrzebę schudnięcia, po usunięcie dolegliwości bólowych stawów czy głowy. Kiedy włączasz radio lub oglądasz telewizję, większość reklam przedstawia suplementy diety, które praktycznie bez twojego udziału (poza połknięciem tabletki) mają ci pomóc. Jeśli jesteś już po stronie choroby i przyjmujesz różne leki, często zapominasz, że niestety najczęściej nie mają one na celu leczenia czy zahamowania danej choroby, a rozwijanie jej powoli w ukryciu, byś za jakiś czas musiał sięgnąć po kolejne leki na usunięcie nowych objawów. Jedynie nieliczni lekarze pokazują pacjentowi inną drogę, jak chociażby zmianę nawyków żywieniowych i stylu życia na zdrowy.
Wodór w takiej formie to lekarstwo w 100% naturalne, bezpieczne i działa na wszystkie narządy. Nie stwierdzono działania cytotoksycznego wodoru w żadnym z badań. Ta mała cząsteczka potrafi dotrzeć do najmniejszych części składowych komórek i leczyć skutecznie wiele chorób, z którymi boryka się współczesna medycyna.
WAŻNE INFORMACJE:
Natomiast Fujita i inni wykazali skuteczność terapii wodorowej w neurologicznej chorobie zwyrodnieniowej – chorobie Parkinsona i Alzheimera. Okazało się, iż picie wody wodorowej zmniejsza utratę neuronów dopaminergicznych, zmniejsza stan zapalny komórek nerwowych oraz redukuje powstawanie uszkodzeń DNA. Należy jednak pamiętać, że w przypadku poważnych schorzeń, takich jak nowotwór konieczna jest codzienna inhalacja minimum 3 godziny dziennie.
Działaj skutecznie
Układ odpornościowy
Stawy
Słuch
Skóra
Serce
Układ oddechowy
Wątroba
Mózg
Nerki
Metabolizm
Komórki
Covid-19
Tylko sprawdzone zastosowanie
W zależności od diety, stylu życia i otocznia, komórki mogą tworzyć więcej wolnych rodników niż twoje enzymy antyoksydacyjne są w stanie przetworzyć. Dodatkowo, wraz z wiekiem, enzymów antyoksydacyjnych jest coraz mniej, co jak się domyślasz, daje kolejną przewagę wolnym rodnikom. Dlatego od momentu, kiedy powstał rynek suplementów, to właśnie antyoksydanty stanowią główną sferę jego zainteresowania.
WOLNE RODNIKI
Codzienna praca twojego organizmu jest jak praca ogromnej fabryki. Potrzeba odpowiednich mechanizmów, nadzorowana systemu produkcji czy niezbędnych składników. Potrzeba też na bieżąco odpierać ataki z wewnątrz i zewnątrz oraz usuwać nagromadzone odpady. Wyobraź sobie, że każdego dnia mitochondria, które można określić jako silnik twoich komórek, wytwarzają produkty uboczne czyli wolne rodniki. Coś trzeba z nimi zrobić, prawda? Wyobraź sobie, że taki wolny rodnik ma jeden elektron nie do pary i nie chce go sobie uzupełnić, zabierając elektron z sąsiedniej cząsteczki. Wolne rodniki żyją krótko, są nietrwałe i wchodzą w reakcje z innymi cząsteczkami, żeby żyć jak najdłużej. Albo jeszcze inaczej, wyobraź sobie silnik samochodowy spalający benzynę jako paliwo. Jaki jest produkt uboczny? Tlenek węgla i wiele innych zabójczych pierwiastków. Tlenek węgla jest tak toksyczny, że wdychanie go może być śmiertelnie. Wolne rodniki są jak tlenek węgla dla twoich komórek.
Zwykle, antyoksydacyjny system obronny organizmu, jest w stanie poradzić sobie z wolnymi rodnikami, zanim spowodują jakieś szkody. Niestety wraz z wiekiem, nagromadzeniem się toksyn w organizmie, przewlekłym stresem, twój system obronny staje się coraz słabszy i wolne rodniki zaczynają przejmować władzę nad komórkami. To nazywa się stresem oksydacyjnym. Właśnie wtedy zaczynasz się starzeć, zwłaszcza w widoczny sposób, i chorować (również na choroby neurodegeneracyjne jak Alzhaimer, Parkinson czy stwardnienie rozsiane).
Wodór cząsteczkowy (H2) ideał na wyciągnięcie ręki
Wiele firm produkujących suplementy diety przekonuje, że formuła stworzonych przez nich antyoksydantów jest najlepsza. Niektóre z tych formuł rzeczywiście skuteczne, jeśli zawierają odpowiednią ilość substancji czynnej, a zmniejszona jest do absolutnego minimum ilość tzw. wypełniaczy.
Co możesz zrobić? Musisz wzmocnić swój antyoksydacyjny system obronny, aby mógł skutecznie zneutralizować nadmiar wolnych rodników. Możesz wzmocnić działanie antyoksydantów wewnątrz komórek wprowadzając dietę bogatą w antyoksydanty (zielone warzywa liściaste, jak najwięcej surowych warzyw i owoców zawierających enzymy) czy prowadząc zdrowszy tryb życia, włączając między innymi aktywność fizyczną do swojego życia. Możesz również zrobić coś jeszcze – zacząć stosować wodór molekularny.
Paliwo dla sportowców – H2
Odpowiednie nawodnienie przed treninigiem wodą wodorową, może pomóc obniżyć poziom kwasu mlekowego, niwelując pogorszenie funkcji mięśni, wywołane przez wysiłek.
woda wodorowa sprzyja odkwaszaniu orgaizmu. A jak wiemy wysiłek fizyczny powoduje produkowanie kwasu mlekowego, który obniża pH mięśni czyli je zakwasza. W efekcie spada skuteczność treningu i w znacznym stopniu spowalniana jest regenenaracja organizmu. Zatem aby zapobiec niszczeniu komórek podczas treningu należy pić wodę wodorową w taki sam sposób jak pijemy zwykłą wodę lub napoje izotoniczne w trakcie treningu. Badania z ostatnich lat podkreślają również skuteczność wodoru w leczeniu wielu kontuzji i przeciążeń sportowych.
Z tego powodu szeroko pojęte terapie wodorowe stosowane są w medycynie sportowej, jako skuteczna i innowacyjna metoda radzenia sobie ze stresem oksydacyjnym.
- Jeżeli jesteś czynnym sportowcem, sportowcem amatorem
- kochasz aktywność fizyczną
- uwielbiasz górską wspinaczkę, boks czy pływanie
- lub po prostu planujesz rozpoczynać przygodę ze sportem
Nasza propozycja jest właśnie dla ciebie
Jednak żadne wyprodukowane antyoksydanty nie działają tak kompleksowo, chroniąc przed stresem oksydacyjnym, jak wodór cząsteczkowy. Prawdą będzie stwierdzenie, że wodór cząsteczkowy jest antyoksydantem idealnym. Dlaczego? Prześledźmy to wspólnie.
Uniwersalność i wszechstronność, prostota i szybkość efektów, brak skutków ubocznych oraz bezpieczeństwo stosowania sprawiają, że wodór cząsteczkowy jest dedykowany absolutnie każdemu. Jeżeli przeczytałeś uważnie wszystkie informacje, wiesz i czujesz, że to prawda. Dlatego w naszym gabinecie spotkasz:
Wodór molekularny jest najmniejszym istniejącym antyoksydantem. Inne antyoksydanty, jak na przykład witamina C czy E są bardzo dużymi cząsteczkami w porównaniu z H2 i muszą przejść przez przewód pokarmowy, wchłonąć się w jelitach, zostać rozprowadzone wraz z krwią i wniknąć do komórek – zanim będą mogły wyeliminować wolne rodniki.
Cząsteczka wodoru molekularnego jest tak mała, że może przeniknąć błonę żołądka, by od razu działać wewnątrz komórek, a ponieważ ma postać gazową, dlatego dzięki mechanizmowi dyfuzji szybko przenika w głąb każdej komórki.
H2 dzięki małemu rozmiarowi z łatwością przekracza barierę krew-mózg, podczas gdy inne antyoksydanty napotykają na trudności lub w ogóle nie mogą jej sforsować. A mózg, musisz wiedzieć, jest wyjątkowo podatny na stres oksydacyjny. Co ciekawe, mimo, że stanowi jedynie 2% masy ciała, wykorzystuje 20% tlenu, którym oddychasz. Ochrona mózgu przed oksydantami jest szczególnie ważna!
H2 działa w sposób selektywny i atakuje tylko rodniki hydroksylowe, czyli te wyłącznie szkodliwe. W żaden sposób nie wpływają na pożyteczne wolne rodniki takie jak woda utleniona czy tlenek azotu. Woda utleniona? W organizmie? Jak ta z apteki na skaleczenia? Prawie ta sama. Ważne byś pamiętał, że w organizmie woda utleniona służy do usuwania bakterii, natomiast tlenek azotu jest cząsteczką sygnałową, która pomaga otwierać i zmykać naczynia krwionośne, by krwionośne, by kierować krew do różnych obszarów ciała.
Każda molekuła H2 może przekształcić dwa rodniki hydroksylowe w wodę, jednocześnie nawadniając komórki. Dlatego nawet przy dużym stężeniu, wodór molekularny ma zero toksyczności, a każdy jego nadmiar jest z łatwością wydalany z organizmu.
Po chwili obecnej przeprowadzono ponad 1000 badań i publikacji na temat terapeutycznego potencjału wodoru molekularnego (H2), pokazując, że jest on korzystny dla ponad 2170 modeli chorób. W badaniach stwierdzono też, że H2 wykazuje potencjał terapeutyczny dla praktycznie każdego narządu.
WYBRANE BADANIA NAUKOWE I PUBLIKACJE
Kliknij w dowolny link, aby przejść do docelowej strony
- Wodór molekularny jako lek: ocena metod podawania
- Wodór działa jako terapeutyczny przeciwutleniacz poprzez selektywną redukcję cytotoksycznych rodników tlenowych
- Wodór łagodzi toksyczność tlenu poprzez zmniejszenie poziomu rodników hydroksylowych
- Wodór cząsteczkowy spowalnia postęp reumatoidalnego zapalenia stawów
- Badanie kliniczne skuteczności i bezpieczeństwa generatora wodoru w leczeniu duszności
- Zastosowanie mieszanki tlenowo-wodorowej jako przeciwutleniacza
- Obiecująca nowatorska terapia gazowym wodorem w medycynie ratunkowej i intensywnej terapii
- Wodór cząsteczkowy jako środek neuroochronny
- Wodór cząsteczkowy: profilaktyczny i terapeutyczny gaz medyczny na różne choroby
- Potencjalne wykorzystanie wodoru jako obiecującej strategii terapeutycznej przeciwko chorobom oczu
- Profilaktyczne i terapeutyczne zastosowanie wodoru cząsteczkowego w sytuacjach nadmiernej produkcji wolnych rodników
- Nature.com: Wpływ długoterminowej interwencji wodorowej na funkcje fizjologiczne
- Kliniczne skutki podawania wodoru: od chorób zwierząt i ludzi do medycyny wysiłkowej
- Cząsteczka wodoru jako terapia antyoksydacyjna
- Terapia wodorowa: od mechanizmu do chorób mózgu
- Kliniczne zastosowanie wodoru jako leczenia medycznego
- Terapeutyczne działanie wodoru na różne choroby
(najczęściej cierpiące z powodu alergii pokarmowych i oddechowych) z rodzicami.
Inhalacje wodorowe to metoda, która jest bezpieczna dla osób w każdym wieku. Warto wziąć to pod uwagę, jeśli chcemy dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Wodoroterapia może przynieść wiele korzyści, takich jak więcej energii, lepsza koncentracja, przyśpieszone gojenie ran i oparzeń oraz poprawić procesy regeneracyjne całego organizmy. Wodoroterapia to metoda, która może być pomocna zarówno w profilaktyce zdrowia, jak i dla sportowców oraz osób żyjących aktywnie. Dla każdego z nas wodoroterapia może być cenną formą dbania o siebie. Ponieważ lepiej zapobiegać, niż szukać przyczyn
Które rozumieją, że zdrowa mama to zdrowe dziecko.
Wodór jest bezpieczny dla naszego organizmu, dlatego z zabiegów wodoroterapii mogą korzystać osoby w każdym wieku, w tym dzieci, kobiety w ciąży i osoby starsze. Organizm sam radzi sobie z nadmiarem wodoru, więc nie ma obaw o efekty uboczne. Nadmiar wodoru jest po prostu uwalniany.
Którzy borykają się z problemami emocjonalnymi i „wglądowymi” jak chociażby otyłość czy trądzik.
Również i te, które zmagają się z chorobą od niedawna (lista schorzeń jest bardzo długa).
Wodoroterapia jest nowoczesną metodą wspomagającą rehabilitację kontuzji sportowych spowodowanych wysiłkiem fizycznym. Badania wskazują, że wodór cząsteczkowy ma działanie cytoochronne na całe ciało i może poprawiać wydolność organizmu oraz wyniki ćwiczeń. W Japonii przeprowadzono eksperymenty, w których inhalacje wodorem molekularnym podczas okresu regeneracji po wysiłku fizycznym w znaczący sposób zwiększyły wydajność ćwiczeń. Obecnie trwają liczne badania kliniczne dotyczące wykorzystania wodoru molekularnego w medycynie sportowej. Inhalacje wodorem molekularnym pomagają również zmniejszać wytwarzanie mleczanu, dzięki czemu mięśnie męczą się mniej i szybciej odzyskują formę po treningu.
Czytaj więcej:
- Wodór cząsteczkowy w medycynie sportowej: nowe perspektywy terapeutyczne
- Wpływ wdychania mieszaniny gazów bogatych w wodór przez kaniulę nosową podczas okresu regeneracji po wysiłku
- Wodór jako egzotyczny środek zwiększający wydajność
- Regeneracja po treningu u sportowców w judo pod wpływem wodoru molekularnego
- Wodór cząsteczkowy łagodzi spadek wydajności podczas powtarzających się sprintów u zawodowych piłkarzy
Prawdziwym sekretem medycyny wodorowej jest połączenie dwóch metod terapeutycznych: spożywanie zarówno wody wodorowej, jak i oddychanie wodorem. Dzięki temu wodór utrzymuje się w organizmie człowieka do trzydziestu godzin od zakończenia pojedynczej terapii wodorowej.
Współcześnie wielu z nas boryka się z różnymi problemami zdrowotnymi, emocjonalnymi, finansowymi czy osobistymi. Dlatego wiele osób, w mniejszym lub większym stopniu, potrzebuje skutecznego „antidotum” na codzienne bolączki i dolegliwości. Terapie wodorowe są jednymi z najprostszych i najbezpieczniejszych metod terapeutycznych o tak szerokim spectrum działania.