Najważniejsze artykuły

O wodorze

Znany od ponad 250 lat pierwiastek, który okazuje się być najsilniejszym antyoksydantem, jaki odkryto do tej pory.

Dowiedz się więcej

Wodór cząsteczkowy (H2)

Wodór cząsteczkowy  jest mniejszy niż np: witamina C czy E przez co jest idelanym antyoksydantem…

Dowiedz się więcej

Wolne rodniki

Temat starzenia się naszego ciała od wewnątrz, uszkodzeń organów czy komórek, starzenia się skóry, jest mocno związany z tzw. stresem oksydacyjnym.

Dowiedz się więcej

Najważniejsze badania

Badanie - Szpital-Sokolowski-Walbrzych

Terapia została zastosowana dla osób w wieku 45-55 lat…

Dowiedz się więcej

O wodorze – podstawowe informacje

Znany od ponad 250 lat pierwiastek, który okazuje się być najsilniejszym antyoksydantem, jaki odkryto do tej pory. Pamiętasz wodór ze szkoły? Przypominasz sobie, gdzie możesz go znaleźć i co potrafi? Nie? To zacznijmy od początku.

Jeśli zajrzysz do Wikipedii, dowiesz się, że wodór jest najobficiej występującym pierwiastkiem chemicznym we wszechświecie (stanowi około 75% (masowo) całości materii). Większość wodoru na Ziemi występuje w postaci wody lub związków organicznych (węglowodorów). Na Ziemi wodór w postaci cząsteczkowej występuje w atmosferze – przy powierzchni w ilościach śladowych (ok. 0,5 ppm obj.), natomiast w wysokich, bardzo rozrzedzonych warstwach jest składnikiem dominującym. To najlżejszy z gazów, 14 razy Iżejszy od powietrza. Trochę skomplikowane, prawda? Spokojnie, będzie prościej.

Kiedy wejdziesz dzisiaj do apteki, możesz poczuć się jak w supermarkecie. Z każdym dniem przybywa tam „cudownych” preparatów na wszystkie problemy współczesnego człowieka. Od niechcianych emocji, przez potrzebę schudnięcia, po usunięcie dolegliwości bólowych stawów czy głowy. Kiedy włączasz radio lub oglądasz telewizję, większość reklam przedstawia suplementy diety, które praktycznie bez twojego udziału (poza połknięciem tabletki) mają ci pomóc. Jeśli jesteś już po stronie choroby i przyjmujesz różne leki, często zapominasz, że niestety najczęściej nie mają one na celu leczenia czy zahamowania danej choroby, a rozwijanie jej powoli w ukryciu, byś za jakiś czas musiał sięgnąć po kolejne leki na usunięcie nowych objawów. Jedynie nieliczni lekarze pokazują pacjentowi inną drogę, jak chociażby zmianę nawyków żywieniowych i stylu życia na zdrowy.

Czy czujesz, że taka droga nie prowadzi do niczego dobrego? Czy rozumiesz, że większości chorób możesz uniknąć, stosując profilaktykę zdrowia? Czy zdajesz sobie sprawę, że sam pracujesz na swoje zdrowie każdego dnia? I czy rozumiesz, jak ważne jest, byś stosował tylko to, co jest absolutnie bezpieczne dla twojego organizmu?

Wodór w takiej formie to lekarstwo w 100% naturalne, bezpieczne i działa na wszystkie narządy. Nie stwierdzono działania cytotoksycznego wodoru w żadnym z badań. Ta mała cząsteczka potrafi dotrzeć do najmniejszych części składowych komórek i leczyć skutecznie wiele chorób, z którymi boryka się współczesna medycyna.

Tłumaczenie »