Najważniejsze artykuły

O wodorze

Znany od ponad 250 lat pierwiastek, który okazuje się być najsilniejszym antyoksydantem, jaki odkryto do tej pory.

Dowiedz się więcej

Wodór cząsteczkowy (H2)

Wodór cząsteczkowy  jest mniejszy niż np: witamina C czy E przez co jest idelanym antyoksydantem…

Dowiedz się więcej

Wolne rodniki

Temat starzenia się naszego ciała od wewnątrz, uszkodzeń organów czy komórek, starzenia się skóry, jest mocno związany z tzw. stresem oksydacyjnym.

Dowiedz się więcej

Najważniejsze badania

Badanie - Szpital-Sokolowski-Walbrzych

Terapia została zastosowana dla osób w wieku 45-55 lat…

Dowiedz się więcej

Wodór cząsteczkowy (H2) Ideał na wyciągnięcie ręki

Wiele firm produkujących suplementy diety przekonuje, że formuła stworzonych przez nich antyoksydantów jest najlepsza. Niektóre z tych formuł rzeczywiście skuteczne, jeśli zawierają odpowiednią ilość substancji czynnej, a zmniejszona jest do absolutnego minimum ilość tzw. wypełniaczy.

Jednak żadne wyprodukowane antyoksydanty nie działają tak kompleksowo, chroniąc przed stresem oksydacyjnym, jak wodór cząsteczkowy. Prawdą będzie stwierdzenie, że wodór cząsteczkowy jest antyoksydantem idealnym. Dlaczego? Prześledźmy to wspólnie.

1. Rozmiar

Wodór molekularny jest najmniejszym istniejącym antyoksydantem. Inne antyoksydanty, jak na przykład witamina C czy E są bardzo dużymi cząsteczkami w porównaniu z H2 i muszą przejść przez przewód pokarmowy, wchłonąć się w jelitach, zostać rozprowadzone wraz z krwią i wniknąć do komórek – zanim będą mogły wyeliminować wolne rodniki.

Cząsteczka wodoru molekularnego jest tak mała, że może przeniknąć błonę żołądka, by od razu działać wewnątrz komórek, a ponieważ ma postać gazową, dlatego dzięki mechanizmowi dyfuzji szybko przenika w głąb każdej komórki.

H2 dzięki małemu rozmiarowi z łatwością przekracza barierę krew-mózg, podczas gdy inne antyoksydanty napotykają na trudności lub w ogóle nie mogą jej sforsować. A mózg, musisz wiedzieć, jest wyjątkowo podatny na stres oksydacyjny. Co ciekawe, mimo, że stanowi jedynie 2% masy ciała, wykorzystuje 20% tlenu, którym oddychasz. Ochrona mózgu przed oksydantami jest szczególnie ważna!

 

2. Ukierunkowanie działanie

H2 działa w sposób selektywny i atakuje tylko rodniki hydroksylowe, czyli te wyłącznie szkodliwe. W żaden sposób nie wpływają na pożyteczne wolne rodniki takie jak woda utleniona czy tlenek azotu. Woda utleniona? W organizmie? Jak ta z apteki na skaleczenia? Prawie ta sama. Ważne byś pamiętał, że w organizmie woda utleniona służy do usuwania bakterii, natomiast tlenek azotu jest cząsteczką sygnałową, która pomaga otwierać i zmykać naczynia krwionośne, by krwionośne, by kierować krew do różnych obszarów ciała.

3. Brak toksyczności

każda molekuła H2 może przekształcić dwa rodniki hydroksylowe w wodę, jednocześnie nawadniając komórki. Dlatego nawet przy dużym stężeniu, wodór molekularny ma zero toksyczności, a każdy jego nadmiar jest z łatwością wydalany z organizmu.

4. 1000 badań i publikacji

po chwili obecnej przeprowadzono ponad 1000 badań i publikacji na temat terapeutycznego potencjału wodoru molekularnego (H2), pokazując, że jest on korzystny dla ponad 2170 modeli chorób. W badaniach stwierdzono też, że H2 wykazuje potencjał terapeutyczny dla praktycznie każdego narządu.

Tłumaczenie »